Zurna Sohbet

Temmuz 2, 2022 0 Yazar: admin

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca olgun aktarımı sinein bileğil, aynı zamanda zevk sinein bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir eğreti ad kullanarak (nickname) dostça yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız değme biriyle dokumalabildiği kabilinden başkaca tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri marifetiyle dokumalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve dostça etme amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş akdetmek sinein yalnızca nickname (eğreti insan) sermek kifayetli olurken bazenlarındaysa sohbete mirlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine mirlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek mabeyin yüzünü kullanarak yalnızca yazılı, yazılı ve görüntülü, sesli ve görüntülü kabilinden tercihe rabıtlı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı güdük müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı müdrike mesajlaşma yazılımıdır. Bir sair popüler chat yetişek olan ve internetin efsane yazılımlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet