Ümit Kalko

Ağustos 15, 2022 0 Yazar: admin

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, erdemli lisans eğitimini Kadir Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Düzenleme yerında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi sektöründe bellik kasılmau, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk misil önemli üniversite kurumlarının Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece eğitim bilimi sektöründe sülale olarak biraşırı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etken çkızılışmalar yürüten KALKO, biraşırı ayak topu, basketbol köleübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mekân aldığı Muhteşemçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cenahı rabıta Türkiye’nin en şanlı özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda mekân almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi yerında yaptığı sükselı duhulimlerden dolayı biraşırı toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Yetişek Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim bilimi yerında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşırı öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile bile öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko