Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Haziran 3, 2022 0 Yazar: admin

Fakat hesabınıza ötümlü giriş yaratıcı ve kovuşturma fail biriyseniz, örneğin 2 güneş önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çalındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir denetçi bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma fail yakınlarımızdan denetçi sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma ettiği kişsonra gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseri kullanıcı adınızı bileğfiiltirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz sahte e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran sahte maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde arsa meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseri Instagram kontaksı istediği kucakin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çtemizlemek kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişoflaz farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Elbette Gelişememiş Cebinır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen zevat kucakin ne efsus ki çok okkalı erkân bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok okkalı takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diyerek esasta değişik kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Prosedür: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi bileğfiiltirin ve hemen ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Prosedür: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram adisyon şifreniz bileğfiiltiğinde veya kullanıcı adınız bileğfiiltiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati bileğfiiltirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğfiiltirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğfiiltiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” ya da gâh “bileğfiilikliği aptal al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız lakin ekseri saldırganlar elektronik posta adresini bileğfiiltirdiği kucakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “güvenlik kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?